pyś-trans

Usługi asenizacyjne

Usługi asenizacyjne Pyś-trans

Wywóz nieczystości płynnych wykonujemy na terenie powiatu płockiego pojazdami asenizacyjnymi. Usługi asenizacyjne świadczymy pojazdami Marki Man wyposażonymi w zbiorniki od 15 m3-25 m3 co pozwala na szybką i sprawną realizację usługi.

 

Dlaczego czyszczenie kanalizacji i wywóz szamba należy wykonywać regularnie?

 

Szambo i kanalizacja mogą wydawać się prozaicznym tematem, jednak tak naprawdę mają ogromne znaczenie w codziennym życiu. Komfort wynikający z użytkowania kanalizacji i szamba utrzymanego w dobrym stanie powinien być motywacją do dbania o nie i regularnego korzystania z usług firmy asenizacyjnej.

Zapobieganie wylewaniu


W przypadku, kiedy nie wywozi się szamba regularnie, może to powodować przepełnianie się zbiornika. Objawia się to w bardzo przykry sposób. Mianowicie przepełniony zbiornik asenizacyjny może sprawiać, ze ścieki będą się cofać i wybijać wewnątrz domu, powodując brzydki zapach. Co więcej, zawartość zbiornika może wypływać także obok zbiornika, co zanieczyści podwórko i zatruje powietrze.

Niebezpieczny metan


Regularny wywóz szamba nie rzadziej niż co 3-4 tygodnie może zapobiegać fermentacji ścieków znajdujących się zbiorniku. To bardzo istotne, gdyż fermentacja sprzyja tworzenie się metanu, czyli śmiercionośnego gazu. Nawet krótka ekspozycja na działanie tej substancji może być zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia.

Kary finansowe


Każdy właściciel posesji jest zobowiązany dbać o porządek na niej i przede wszystkim nie szkodzić środowisku naturalnemu. Niestety wylewające się szambo lub nieszczelne rury mogą być powodem kontroli z urzędów, a nawet owocować karami. W związku z tym czyszczenie kanalizacji oraz wywóz szamba mogą uchronić przed karą finansową nałożoną przez odpowiedni urząd. Warto wiedzieć, że prawo do takiej kontroli ma także Straż Miejska.

Estetyka i higiena

Oczywiście nie trzeba nikogo przekonywać, że regularny wywóz szamba będzie zapobiegał przykremu zapachowi, który może pojawiać się na podwórku. Warto unikać tego, aby móc spokojnie odpocząć lub aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Z kolei regularne czyszczenie kanalizacji jest sposobem na lepsze utrzymanie higieny w instalacji i zapobieganie rozwijaniu się bakterii. Rozwojowi bakterii mogą sprzyjać kamień osadzający się w rurach i resztki nieczystości osiadające na nim. Czyszczenie będzie minimalizowało to zjawisko.

 

czyszczenie kanalizacji, wywóz szamba