Nasze usługi

Czyszczenie kanalizacji

Najczęstszą przyczyną awarii kanalizacji jest zaleganie w rurach nieczystości, tłuszczu, resztek jedzenia, włosów. W takim przypadku warto od razu skorzystać z pomocy specjalistów. Nasza firma służy pomocą! 

Usuwanie korzeni z instalacji kanalizacyjnej

Korzenie obniżają przepustowość rur i są przyczyną licznych uszkodzeń mechanicznych.  Właśnie dlatego konieczne jest ich sprawne i umiejętne  usunięcie. Warto zdać się w tej kwestii na fachowców ‒ brak odpowiednich umiejętności oraz narzędzi może doprowadzić do uszkodzenia rur i kanałów i narazić nas na dodatkowe, dość duże koszty. Nasza firma zajmuje się także wycinaniem korzeni z instalacji

Czyszczenie kanalizacji ‒ metoda hydrodynamiczna

Jedną z najpopularniejszych metod, które wykorzystywane są przy czyszczeniu kanalizacji, jest metoda hydrodynamiczna. Hydrodynamika doskonale sprawdza się przy czyszczeniu kanalizacji sanitarnej i deszczowej ‒ bez względu na średnicę i stopień zamulenia, a także podczas czyszczenia pionów kanalizacyjnych i wpustów ulicznych. 

Metoda hydrodynamiczna ‒ co to?

Na czym polega opisywana metoda? Wykorzystywane są tutaj wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące, które pobierają wodę z hydrantu lub ze znajdującego się w pojeździe zbiornika. 

Do instalacji wprowadzany jest specjalny wąż, na końcu którego znajduje się głowica. Następnie do kanalizacji wtłaczana jest woda pod wysokim ciśnieniem. Wysokie ciśnienie umożliwia usunięcie znajdujących się w rurach zanieczyszczeń ‒ korzeni, osadu i innych. Wydobywające się z głowicy ciśnienie sprawia, że zanieczyszczenia przemieszczają się w kierunku studni rewizyjnej, a następnie odprowadzane są do specjalnego pojazdu.

Hydrodynamika ‒ zalety

Jakie zalety ma metoda hydrodynamiczna? Tutaj wymienić możemy takie plusy, jak: 

  • Ekologia ‒ omawiana metoda nie wymaga stosowania środków chemicznych, jest przyjazna dla środowiska.
  • Uniwersalność ‒ metoda sprawdza się w przypadku rur o różnej średnicy, maksymalna średnica to fi 1600 mm. Metoda polecana w przypadku wszelkich rodzajów kanalizacji zewnętrznej, instalacji zbudowanych z PCV, kamionki, betonu oraz innych.
  • Szybkie rezultaty i niezawodność ‒ hydrodynamika to gwarancja szybkich rezultatów. Regularne czyszczenie kanalizacji z wykorzystaniem wspomnianej metody  np. w cyklach rocznych, gwarantuje bezawaryjność systemu. 

Warto podkreślić, że wspomniana metoda sprawdza się nie tylko w przypadku awarii, jest też zalecana w celach profilaktycznych.

pogotowie kanalizacyjne

512-732-203
LUB
604-577-066

Zadzwoń do nas już dziś