Nasze usługi

Czyszczenie kanalizacji

Najczęstszą przyczyną awarii kanalizacji jest zaleganie w rurach nieczystości, tłuszczu, resztek jedzenia, włosów. W takim przypadku warto od razu skorzystać z pomocy specjalistów. Nasza firma służy pomocą! 

Usuwanie korzeni z instalacji kanalizacyjnej

Korzenie obniżają przepustowość rur i są przyczyną licznych uszkodzeń mechanicznych.  Właśnie dlatego konieczne jest ich sprawne i umiejętne  usunięcie. Warto zdać się w tej kwestii na fachowców ‒ brak odpowiednich umiejętności oraz narzędzi może doprowadzić do uszkodzenia rur i kanałów i narazić nas na dodatkowe, dość duże koszty. Nasza firma zajmuje się także wycinaniem korzeni z instalacji

Czyszczenie kanalizacji ‒ metoda hydrodynamiczna

Jedną z najpopularniejszych metod, które wykorzystywane są przy czyszczeniu kanalizacji, jest metoda hydrodynamiczna. Hydrodynamika doskonale sprawdza się przy czyszczeniu kanalizacji sanitarnej i deszczowej ‒ bez względu na średnicę i stopień zamulenia, a także podczas czyszczenia pionów kanalizacyjnych i wpustów ulicznych. 

Metoda hydrodynamiczna ‒ co to?

Na czym polega opisywana metoda? Wykorzystywane są tutaj wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące, które pobierają wodę z hydrantu lub ze znajdującego się w pojeździe zbiornika. 

Do instalacji wprowadzany jest specjalny wąż, na końcu którego znajduje się głowica. Następnie do kanalizacji wtłaczana jest woda pod wysokim ciśnieniem. Wysokie ciśnienie umożliwia usunięcie znajdujących się w rurach zanieczyszczeń ‒ korzeni, osadu i innych. Wydobywające się z głowicy ciśnienie sprawia, że zanieczyszczenia przemieszczają się w kierunku studni rewizyjnej, a następnie odprowadzane są do specjalnego pojazdu.

Hydrodynamika ‒ zalety

Jakie zalety ma metoda hydrodynamiczna? Tutaj wymienić możemy takie plusy, jak: 

  • Ekologia ‒ omawiana metoda nie wymaga stosowania środków chemicznych, jest przyjazna dla środowiska.
  • Uniwersalność ‒ metoda sprawdza się w przypadku rur o różnej średnicy, maksymalna średnica to fi 1600 mm. Metoda polecana w przypadku wszelkich rodzajów kanalizacji zewnętrznej, instalacji zbudowanych z PCV, kamionki, betonu oraz innych.
  • Szybkie rezultaty i niezawodność ‒ hydrodynamika to gwarancja szybkich rezultatów. Regularne czyszczenie kanalizacji z wykorzystaniem wspomnianej metody  np. w cyklach rocznych, gwarantuje bezawaryjność systemu. 

Warto podkreślić, że wspomniana metoda sprawdza się nie tylko w przypadku awarii, jest też zalecana w celach profilaktycznych.

Czyszczenie kanalizacji metodą WUKO

Regularne czyszczenie kanalizacji pozwala na usuwanie zalegających osadów, znajdujących się wewnątrz rur. Do niedawna najpopularniejszą metodą, wykorzystywaną do udrażniania kanalizacji była tak zwana metoda mechaniczna. Obecnie stosuje się ją zamienne z inną, równie świetnie sprawdzającą się metodą hydrodynamiczną, nazywaną powszechnie WUKO.

Metoda WUKO – na czym polega?

Czyszczenie kanalizacji metodą WUKO polega na wykorzystaniu wody pod wysokim ciśnieniem. Specjalna pompa tłoczy wodę wężem do głowicy czyszczącej, która dopasowywana jest do ilości zanieczyszczeń oraz średnicy rur. Wysokie ciśnienie wody sprawia, że zanieczyszczenia, znajdujące się w rurach są odrywane od powierzchni i wpadają do studni rewizyjnej.

Metoda WUKO – zalety

Czyszczenie kanalizacji metodą WUKO jest obojętne dla środowiska, nie wykorzystuje się przy tych czynnościach żadnych środków żrących, które mogłyby negatywnie wpłynąć na zdrowie bądź życie ludzkie. Jedną ze znaczących zalet tej techniki jest fakt, że charakteryzuje się wysoką skutecznością.

pogotowie kanalizacyjne

512-732-203
LUB
604-577-066

Zadzwoń do nas już dziś