Monitorowanie rur kanalizacyjnych przy pomocy kamery video

Inspekcja kanalizacji TV jest profesjonalnym zabiegiem, który przeprowadza się w sieci kanalizacyjnej. Za pomocą kamery można sprawnie wykryć różnego typu awarie rur. Jak wygląda taka inspekcja? Jakie ma zalety? Zachęcamy do lektury! 

 Inspekcja tv kanalizacji -co to? 

Inspekcja TV kanalizacji sprowadza się do umieszczenia w instalacji przewodu z kamerą. W ten sposób można bezbłędnie rozpoznać przyczynę awarii. Profesjonaliści wykonujący tę usługę, widzą na ekranie monitora układ techniczny elementów sieci kanalizacyjnej i mogą z dużą dokładnością namierzyć problem. Inspekcja TV kanalizacji pomaga w podjęciu trafnej decyzji o sposobie naprawy instalacji.

 Monitorowanie stanu kanalizacji przy użyciu kamery

Monitoring kanalizacji nie jest zabiegiem skomplikowanym. We wnętrzu rur umieszcza się kamerę video, dzięki której możliwy jest przegląd kanalizacji na określonej długości. Przesuwający się w głąb kanalizacji przewód z kamerą, pokazuje obraz stanu rur kanalizacyjnych od środka. Dzięki temu można zlokalizować usterkę, na przykład zobaczyć, w którym miejscu dokładnie wystąpiło pęknięcie rury. Kamera wyposażona jest w oświetlenie ledowe, które ułatwia ogląd rur od środka. Obraz jest widoczny na monitorze komputera. Wykonująca zabieg grupa specjalistów rozpoznaje przyczynę awarii i może podjąć optymalną decyzję o naprawie.

Z inspekcji TV kanalizacji korzysta się wtedy, gdy trudno jest znaleźć przyczynę awarii w kanalizacji. Przeprowadzona przez zespół doświadczonych specjalistów daje prawie 100 proc. pewności znalezienia przyczyny lub przyczyn awarii. Kamera wyposażona jest w specjalne czujniki, które pomagają w przeprowadzeniu dokładnych pomiarów w sieci kanalizacyjnej.

Inspekcji TV kanalizacji – zalety 

Skorzystanie z usługi inspekcji TV kanalizacji pozwala na dokładne poznanie:

– przebiegu trasy kanalizacji

– wyników pomiarów spadków i zlokalizowanie przyłączy kanalizacyjnych

– stopnia zanieczyszczenia rur i rodzaju osadów (muł, piasek, ścieki)

– nieszczelności w rurociągu i studzienkach

– precyzyjną lokalizację miejsc odpowiedzialnych za awarię sieci.

 Systematyczne przeprowadzanie inspekcji TV kanalizacji pomaga nie tylko w usunięciu awarii, ale i w odpowiednim zabezpieczeniu rurociągu na przyszłość. Taki zabieg warto realizować systematycznie, co pewien czas, nie tylko w momentach awarii sieci. Pozwoli to na zachowanie dobrego stan techniczny rurociągu i zmniejszy ryzyko wystąpienia awarii w sieci kanalizacyjnej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *