Pyś-trans

Czyszczenie i udrażnianie kanalizacji

Czyszczenie i udrażnianie kanalizacji

Zapchana kanalizacja w firmie czy w domu to duże utrapienie, które wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami – na przykład brakiem możliwości skorzystania z toalety czy problemem nieczystości pojawiających się w łazience albo kuchni. Przyczyn może być wiele, a wśród nich najczęściej wymienia się dostanie się do rur tłuszczu, brudu, resztek żywności, a także włosów. Stąd też powstającym problemom może zaradzić czyszczenie kanalizacji, którym specjalizuje się nasza firma.

 

Czyszczenie instalacji


Istnieje kilka metod, które mogą być wykorzystywane do przepychania instalacji kanalizacyjnych. Jedną z najczęściej wykorzystywanych - również w naszej firmie - jest metoda hydrodynamiczna. Znajduje ona zastosowanie do czyszczenia kanalizacji sanitarnej i deszczowej bez względu na średnicę i stopień zamulenia, a także do pionów kanalizacyjnych i wpustów ulicznych. Metoda ta wykorzystuje do czyszczenia wodę, która przy użyciu nowoczesnego sprzętu pozwala na szybkie i skuteczne udrożnienie rur. Do kanalizacji wprowadza się specjalny wąż, którym następnie pod dużym ciśnieniem tłoczona jest woda. Wysokie ciśnienie pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń znajdujących się w rurociągu. Przy wycofywaniu węża z rury ciśnienie wody wypływające z głowicy powoduje natomiast, że zanieczyszczenia przemieszczają się w kierunku studni rewizyjnej, a następnie odprowadzane są do specjalnego pojazdu.

 

Zalety czyszczenia i udrażniania rur


Technika hydrodynamiczna cieszy się szerokim zastosowaniem ze względu na łatwość jej użycia, jak również ze względu na szereg innych zalet. Przede wszystkim czyszczenie rur przy pomocy wody o wysokim ciśnieniu jest przyjazne dla środowiska – przy procesie nie wykorzystuje się bowiem żadnych środków chemicznych. Kolejna zaleta to uniwersalność tej metody. Udrażniane mogą być rury zarówno o dużej, jak i małej średnicy, a ponadto efekt udrażniania jest bardzo szybki. Czyszczenie rur hydrodynamiką zaleca się stosować nie tylko w razie pojawienia się awarii, ale także w celach profilaktycznych. Pozwala ono bowiem wyeliminować wszelkie zatory, usunąć zalegający piasek, osad z tłuszczu czy kamienie.

Hydrodynamika oparta jest o wykorzystanie wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących, które wykorzystując wodę (pobieraną z hydrantu lub ze zbiornika na pojeździe) pozwalają przy pomocy długich węży oraz głowic umieszczonych na ich końcach usuwać wszelkie zanieczyszczenia z kanalizacji, np. szlamy, korzenie i inne zanieczyszczenia. Urządzenia tego typu umożliwiają czyszczenie kanalizacji w średnicach do fi 1600 mm . Osady z czyszczenia kanalizacji po wykonanej usłudze lub w trakcie jej trwania wybierane są pompami ssącymi na zbiorniki zamontowane na pojazdach specjalnych.

Jest to idealna metoda na utrzymanie czystości w zewnętrznych instalacjach kanalizacyjnych. Stosowana regularnie np. w cyklach rocznych, gwarantuje użytkownikom bezawaryjność systemu. Metoda polecana dla wszelkich rodzajów kanalizacji zewnętrznej, zbudowanych z PCV, kamionki, betonu oraz innych.